Kategorie
Biały Grosz

Lapidarium w Świętej – 15.06.2013

Mamy przyjemność poinformować Państwa o kolejnej akcji Naszego Stowarzyszenia zakończonej sukcesem.

Stworzenie lapidarium z cmentarzy nieistniejących miejscowości Raduń, Jedliny, Inoujście ,Kiełpnica – ( niem. Schwabach, Ihnamunde, Wolfhorst,Schwakenheim), było jednym z pierwszych celów Stowarzyszenia. Działania mające na celu wykonanie lapidarium zaczęliśmy w październiku 2012 roku, lecz ze względu na warunki pogodowe, przebrnięcie roboty papierkowej, zgrania terminów i paru innych czynników dopiero w sobotę 15.06.2013 zakończyliśmy cały projekt.

Do całkowitego zamknięcia projektu brakuje jeszcze tablicy pamiątkowej mówiącej skąd są te nagrobki i kto wykonał wszystkie prace. Napisy na tablicy będą w dwóch językach: polskim i niemieckim, a sama tablica zostanie zamontowana na postumencie.

W ostatnim etapie tych prac brali udział członkowie Stowarzyszenia, pozwolę sobie ich wymienić w kolejności alfabetycznej: Anioł, Apofis, Butek, Grzybek, Kronia, Kugel, Leszczu, Lidka, Mirek, Nikilauda, Nomad, Wojtek, Wietrzyk oraz niezrzeszony Krzysiek.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie w pracach końcowych jak i wcześniejszych poprzedzających zakończenie o których pisaliśmy we wcześniejszych newsach w dziale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *